Projekt domu Dom w marzankach
Niezwykle efektowny i komfortowy dom parterowy o klarownie zdefiniowanych strefach użytkowych. Ciekawie zaprojektowana bryła, nowoczesny detal oraz pomysłowe połączenie różnych materiałów wykończeniowych zapewniają mu niepowtarzalny wygląd. Uwagę zwraca wspaniale zaaranżowana, rozległa strefa wypoczynku na świeżym powietrzu, którą tworzy zadaszony taras z letnią jadalnią oraz część rekreacyjna, przesłonięta nowoczesną, ażurową pergolą. Na frontowej elewacji zaprojektowano funkcjonalny podcień, dzięki czemu wejście do domu zostało osłonięte przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Forma bryły budynku w kształcie litery „L” dała możliwość naturalnego wyodrębnienia strefy dziennej i nocnej poprzez ich lokalizację w osobnych skrzydłach. Takie rozwiązanie zapewni mieszkańcom większą swobodę i podniesie poziom komfortu użytkowego. Pełna naturalnego światła przestrzeń dzienna jest idealnym miejscem wspólnego, rodzinnego relaksu, który w zimowe wieczory uprzyjemni blask nastrojowego kominka. Otwarcie stropu nad salonem i jadalnią potęguje wrażenie przestronności wnętrza, dało też możliwość zastosowania wysokich okien w salonie, które podkreślają jego nowoczesny charakter oraz zapewniają ciekawy efekt wizualny. Z salonu dostępny jest zadaszony taras, a centralne miejsce strefy dziennej wypełnia reprezentacyjna jadalnia. Na osi dużego stołu zaprojektowano szerokie przesuwne przeszklenie tarasowe, które umożliwia płynną komunikację z ogrodem. Jadalnię z kuchnią łączy długi półwysep, który można zaaranżować w formie barku śniadaniowego, sprawdzi się również jako dodatkowy blat roboczy. Narożne okno dobrze doświetla przestrzeń kuchenną, w której wygodę pracy zapewni odpowiednia organizacja funkcji, dodatkowe miejsce do przechowywania zapasów spożywczych oferuje spiżarnia. Uzupełnieniem programu części dziennej domu jest zaprojektowana w pobliżu wiatrołapu toaleta. Prywatna strefa „Domu w marzankach” to trzy ustawne, jasne sypialnie oraz łazienka. W pokoju rodziców, z którego dostępny jest taras, zaprojektowano także prywatną garderobę. W projekcie przewidziano wiele miejsc, w których można zamontować szafy, umożliwiające wygodne przechowywanie ubrań wszystkich domowników. Kotłownię gazową połączono z funkcją pralni, pomieszczenie to znajduje się tuż przy wiatrołapie.
Informacje
Minimalne wymiary działki: | 23,5m x 21,1m |
---|---|
Wymiary budynku: | 15m x 13,10m |
Powierzchnia zabudowy: | 144,35m2 |
Powierzchnia użytkowa: | 108,23m2 |
Wysokość budynku: | 6,47m |
Kąt dachu: |
Rzut
1. Wiatrołap
2. Kotłownia
3. Hol
4. Toaleta
5. Łazienka
6. Pokój
7. Pokój
8. Pokój
9. Garderoba
10. Spiżarnia
11. Kuchnia
12. Salon + Jadalnia
Razem rzut parteru
Informacje
Grzewcza płyta fundamentowa
Podstawą każdego domu energooszczędnego jest doskonała izolacja, dzięki której budynek staje się ciepły i tani w eksploatacji. Naszym priorytetem jest dbałość o zachowanie ciągłości izolacji termicznej co w konsekwencji przekłada się na całkowitą kontrolę nad stratami ciepła – dlatego nasze wszystkie domy budujemy na grzewczych płytach fundamentowych.
Co zyskujesz dzięki płycie fundamentowej?
Płyta fundamentowa to obecnie najlepsze rozwiązanie uwzględniające właściwą izolację termiczną. Nawet najbardziej zaizolowana podłoga na gruncie, nie może się równać z jednolitym fundamentem płytowym. Brak mostków termicznym wynika przede wszystkim z ciągłości izolacji cieplnej. Izolacja pozioma i pionowa rozciąga się na całej powierzchni wytyczonych fundamentów, zapewniając bezpieczeństwo przed utratą ciepła i ochronę przeciwwilgociową. Brak ciągłości izolacji cieplnej zdarza się wyłącznie przy ławach fundamentowych, co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewania, a miejsce przerwy izolacyjnej może przemarzać co niesie za sobą niebezpieczeństwo skraplania się wilgoci od strony wewnętrznej domu.
Podstawowym zadaniem każdego fundamentu jest przenoszenie wszystkich obciążeń. W przypadku płyty fundamentowej, dzięki jednolitej, monolitycznej i zwartej płaszczyźnie, budynek osiada w sposób równomierny i kontrolowany. Masa i ciężar domu rozkłada się na dużo większej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych ław. Sprawdza się to szczególnie na słabych gruntach z wysokimi wodami gruntowymi.
Do tego ogrzewanie płaszczyznowe niskotemperaturowe powoduje równomierny rozkład powietrza, na zasadzie promieniowania, a nie jak w przypadku kaloryferów, nawiewania suchego powietrza. Przy grzewczej płycie fundamentowej komfort mieszkania jest o wiele bardziej fizjologiczny. Idealny rozkład temperatur sprzyja zachowaniu ciepłych nóg i zimnej głowy.
Grzewcza płyta fundamentowa działa, jak gigantyczny akumulator cieplny.
W praktyce oznacza to, że wskutek oddawanego przez dużą powierzchnię stałego ciepła, możecie ogrzewać swój dom temperaturą o kilkanaście stopni niższą niż przy wykorzystaniu tradycyjnych kaloryferów. Możecie zaoszczędzić między 10%-15% kosztów energii. Skoro potrzeba mniej prądu czy gazu, urządzenia pracują również na niższych obrotach. Płyta co prawda dłużej się nagrzewa, ale potrafi za to w sytuacjach awaryjnych (brak prądu, gazu, biomasy) utrzymać ciepło przez wiele, wiele godzin. Możecie grzać więcej w nocy, kiedy taryfy dostawców są tańsze, a ciepło z nocy, ogrzeje dom za dnia.
Wszystkie zalety grzewczej płyty fundamentowej
- Krótki czas realizacji – wystarczy od 5 do 7 dni na wykonanie fundamentu płytowego
- Ciągła izolacja pozioma i pionowa bez mostków termicznych
- Równomiernie rozkładany ciężar ścian – brak typowych dla ław fundamentowych pęknięć na ścianach
- Idealne rozwiązanie dla budynków energooszczędnych
- Płyta fundamentowa to doskonała konstrukcja na ciężkich warunkach gruntowych
- Świetnie akumuluje ciepło
- Grzewcza płyta fundamentowa jest od razu podłogą pierwszej kondygnacji
- Dzięki zastosowaniu przegłębień w konstrukcji , zmniejszyliśmy grubość płyty, minimalizując tym samym bezwładność cieplną grzanego betonu. Tradycyjna instalacja wodna współpracuje z wszystkimi dostępnymi rodzajami pieców i pompami ciepła
- Doskonała izolacja od gruntu – dzięki zastosowaniu „rynny fundamentowej”, fundament zapewnia ochronę przed stratą ciepła, wilgocią i niweluje mostki termiczne
- Płytę fundamentową można stawiać niemal w każdych warunkach gruntowych
- Nie ma konieczności przeprowadzania głębokich wykopów, co znacznie skraca czas robót ziemnych oraz obniża koszty
- Zalecana przy wysokim lustrze wód gruntowych
- Płyta stanowi zwiększoną podstawę dla przegród pionowych, która umożliwia elastyczność w rozmieszczaniu ścian nośnych, czy kominów
- Niższy koszt realizacji porównując zakres wszystkich prac, na etapie fundamentów zostają wykonane wszystkie instalacje: kanalizacyjne, wodne i grzewcze oraz czerpnie do kominka
- Bezpieczeństwo i szczelność połączeń rur pod betonem. Nasze instalacje układamy zawsze bez używania złączek. Wszelkie łączenia wykonane są ponad posadzką
- Ogrzewanie podłogowe to mniej kurzu i alergii
- Źródło ciepła znajdujące się w płycie eliminuje straty ciepła związane z jego przesyłem
- Optymalne i równomierne rozłożenie temperatur w pomieszczeniach – brak grzejników daje dodatkową przestrzeń do aranżacji
- Brak prądów konwekcyjnych powietrza wyklucza powstawanie zanieczyszczeń w powietrzu i kurzu
- Mniejsze koszty ogrzewania, dzięki grzaniu niższą temperaturą
- W przypadku braku energii lub gazu, płyta fundamentowa jako gigantyczny akumulator cieplny utrzyma dłużej ciepło w domu
- Idealna współpraca z pompami ciepła
Ściany z prefabrykatów keramzytowych
Ściany naszych domów wykonane są z prefabrykatów keramzyto-betonowych. Keramzyt jako materiał budowlany spełnia niemal wszystkie oczekiwania, jakie stawia przed nami dom energooszczędny i ekologiczny.
Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne powstałe w procesie wypalania łatwo pęczniejącej gliny, w temperaturze dochodzącej do 1200°C. Ogromną zaletą, jeszcze na etapie produkcji, jest brak domieszek jakichkolwiek substancji szkodliwych.
Keramzyt jest obojętny chemiczne, odporny na kwasy, wilgoć oraz procesy gnilne. Nie wydziela żadnych związków chemicznych ani gazów. Jest to materiał mrozoodporny i całkowicie niepalny. Nie chłonie wilgoci, narażony na nią szybko „wyprowadza” ją na zewnątrz. Wysoka temperatura produkcji powoduję całkowite wyjałowienie i neutralizacje wszystkich domieszek organicznych. To z kolei daję gwarancję odporności na grzyby i pleśnie.
Typowa ściana wychodząca z fabryki składa się w 75% z czystego keramzytu, 15% pasku oraz 10% cementu, który służy głównie jako spoiwo.
Jakie korzyści dają ściany z prefabrykatów keramzytowych?
- Elementy prefabrykowane są przygotowywane z dużą precyzją i starannością. Pozwala to uniknąć bardzo wielu błędów wykonawczych i wyeliminować powstawanie mostków termicznych, tak istotnych w budownictwie energooszczędnym.
- Montaż gotowych ścian budynku jednorodzinnego w zabudowie parterowej zajmuje 2-3 dni.
- Ściany prefabrykowane mają idealnie gładką powierzchnię, której nie trzeba tynkować. Powierzchnia ścian wymaga tylko wykonania przecierki gipsowej, można od razu położyć tapetę lub po prostu pomalować na ulubiony kolor.
- Gotowe ściany przywiezione na plac budowy mają gotowe otwory okienne i drzwiowe, a nadproża i wieńce są integralną częścią prefabrykatu
- W ścianach przywiezionych na plac budowy przygotowane są rurki oraz peszle pod przyszłą instalację elektryczną.
- Elementy prefabrykowane są gotowe do łączenia ze sobą zaraz po rozładowaniu ich z transportu.
- Ściany keramzytowe pozwalają na dowolne konstruowanie łuków, skosów, a także wykonywanie dodatkowych otworów o różnym przeznaczeniu.
- Absolutnie minimalny zakres „etapów mokrych ”, występujących jedynie przy spoinowaniu ścian. Nie ma potrzeby murowania i tynkowania ścian z uwagi na ich gładką powierzchnię.
- Ściany nie muszą być sezonowane. Parę dni po zakończeniu montażu można przystąpić do dalszych prac.
- Dom w stanie deweloperskim można zbudować w 3-4 miesiące od wbicia pierwszej łopaty
- Doskonała izolacyjność termiczna – bardzo duża akumulacja cieplna ścian ceramicznych powoduje, że nie ma gwałtownych zmian temperatur w budynku.
- Mikroklimat panujący w domu z keramzytu sprzyja alergikom i astmatykom.
- Keramzytobeton w systemie FORMEE jest materiałem niepalnym, obojętnym chemicznie, odpornym na wodę, działanie pleśni, grzybów i gryzoni.
- Ściany nie zatrzymują pary wodnej powstającej w trakcie budowy i eksploatacji budynku.
- Keramzyt ma zdolność do neutralizacji niekorzystnego oddziaływania fal promieniowania pochodzącego z cieków wodnych.
- Z keramzytu można budować zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne, ściany konstrukcyjne, działowe, nadproża, stropy oraz schody
- Keramzyt jest odporny zarówno na działanie bardzo wysokiej, jak i bardzo niskiej temperatury
- Ściany prefabrykowane podlegają systemowi podwójnej kontroli -w fabryce i na budowie.
Więźba prefabrykowana
Nasze domy wykonujemy z ogromną precyzją i dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy najnowsze sprawdzone technologię, które zapewniają najwyższy poziom poszczególnych prac.
W przypadku prefabrykowanej więźby, oprócz samej technologii, w jakiej zostaje wyprodukowana, szalenie ważnym czynnikiem jest jakość drewna konstrukcyjnego. Nasze więźby wykonane są w całości z drewna klasy C24, w technologii łączenia wysokiej jakości elementów drewnianych płytką kolczastą.
Płytka wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej o grubości 1-2 mm z wytłoczonymi kolcami o długości 8-20 mm. Po wciśnięciu w drewno konstrukcyjne z mocą od 18 do 30 ton dociśnięte do siebie elementy czołowe, tworzą bardzo mocne i trwałe połączenie. Drewno wykorzystywane do budowy wiązarów, w zależności od wymagań konstrukcyjnych, może mieć grubość od 45 do 60 mm. Technologia nie wymaga łączenia drewna dodatkowymi śrubami, gwoździami czy klejem. Płytki kolczaste gwarantują pewną konstrukcję.
Drewno konstrukcyjne wykorzystywane do produkcji prefabrykowanych wiązarów pochodzi w większości ze Skandynawii.
Jest to świerk klasy C24, sortowany maszynowo pod względem wytrzymałościowym (gwarancja, że każdy pojedynczy element ma prawie identyczne parametry). Drzewo jest strugane czterostronnie wraz z fazowaniem, suszone komorowo do wilgotności 18-22%, zabezpieczone impregnatem przeciwgrzybicznym, przeciwogniowym i owadobójczym.
Co ważne – przestrzeń ta nie jest liczona, jako użytkowa więc przyszli inwestorzy dostają strych, jako exstra bonus zupełnie za darmo.
Zalety więźby prefabrykowanej:
- Czas montażu w domach jednorodzinnych 1-2 dni
- Maksymalna rozpiętość wiązarów 30 metrów bez podpór, całe poddasze do dowolnego zaadaptowania bez podpór pionowych jak w tradycyjnej więźbie ciesielskiej
- Wiązar może zawierać również ściankę kolankową
- Prefabrykowane wiązary dają możliwość wykorzystania na konstrukcję stropodachową w budynku wielopiętrowym
- Ekologia – do budowy więźby prefabrykowanej zużywa się mniej drewna niż do więźby tradycyjnej
- Wiązary prefabrykowane nie potrzebują podparcia pośredniego dlatego można ograniczyć ilość ścian nośnych w budynku, a to oznacza mniejsze koszty i większa przestrzeń do aranżacji
- Każdy wiązar ma tą samą jakość i prametry
- Drewno po montażu nie będzie się skręcało ani pękało z hukiem w środku nocy
Kompleksowa budowa domów energooszczędnych
Cieszymy się że, odwiedziliście Państwo naszą stronę!
Jeżeli szukacie firmy budującej kompleksowo domy energooszczędne z prefabrykatów keramzytowych to dobrze trafiliście. Znamy się doskonale na swojej pracy i spełnimy każde budowlane marzenie.
Zostańcie z nami chwilę, zapoznajcie się z naszą ofertą, wyślijcie zapytanie ofertowe lub po prostu zadzwońcie. Odpowiemy na Wszystkie Wasze pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Wiemy doskonale , że dla wielu przyszłych inwestorów budowa domu może kojarzyć się z długim i wyczerpującym procesem. Tak było kiedyś. Nasze domy powstają szybko, przyjemnie i bezproblemowo. Chcielibyśmy razem z Wami przeżyć tą cudowną przygodę jaką jest budowa Waszego wymarzonego domu. Czujemy się zaproszeni!
Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii jesteśmy w stanie zbudować dla Państwa dom energooszczędny z wyjątkowym mikroklimatem w 3-4 miesiące do stanu deweloperskiego.
Będzie on ciepły, tani w eksploatacji, bez wilgoci, ekologiczny i zabezpieczy wszystkich domowników przed alergenami, grzybami i smogiem.
Nasze energooszczędne budynki spełniają parametry europejskiej normy ISO, która uzależnia energooszczędność budynku od ilości energii potrzebnej do ogrzania 1m² powierzchni w ciągu roku ( EUco ).
- powyżej 70 kWh/(m2·rok) – dom poza klasą energooszczędności,
- przedział 30-70 kWh/(m2·rok) – dom energooszczędny,
- przedział 15-30 kWh/(m2·rok) – dom niskoenergetyczny,
- poniżej 15 kWh/(m2·rok) – dom pasywny.
Budujemy domy na bazie projektów dostarczonych przez inwestorów oraz własne. Każdy gotowy projekt budowlany można zaadaptować do naszej technologii.
Budujemy kompleksowo – nasza standardowa oferta zawiera:
- Grzewcza płyta fundamentowa z instalacją grzewczą, wodną i kanalizacyjną wyprowadzaną metr poza obrys fundamentu. Od 2020 roku zwiększamy izolacje poziomą do 30cm – 25 cm eps i 5 cm xps
- Ściany prefabrykowane z keramzytobetonu
- Więźba prefabrykowana w technologii Mitek
- Pokrycie dachu wraz z obróbkami dekarskimi i rurami spustowymi oraz wykonanie podbitki kompozytowej w wybranym kolorze
- Kominy systemowe spalinowe i odpowietrzające kanalizację
- Okna energooszczędne 3 szybowe, 7 komorowe z ciepłym montażem warstwowym wraz z parapetami zewnętrznymi
- Drzwi wejściowe energooszczędne z ciepłą ościeżnica i progiem
- Izolacja ścian 20 cm lambda 0,032 (styropian lub wełna skalna, klej, siatka, naroża, listwy apu, kołkowanie, gruntowanie, tynk sylikonowy)
- Izolacja stropu w budynkach parterowych i połaci w piętrowych pianą pur 20 cm
- Sufity podwieszane karton-gips wraz ze szpachlowaniem bruzd
- Wykonanie glifów okiennych
- Montaż włazu strychowego
- Montaż kanałów wentylacji mechanicznej
- Wykonanie przepustów przez strop (w przypadku monolitycznego) wiertnicą diamentową, montaż anemostatów, wykonanie czerpni i wyrzutni, montaż centrali wentylacyjnej
- Montaż i podłączenie jednostki zasilającej ogrzewanie w zależności od wyboru Inwestora – kocioł gazowy, gruntowa pompa ciepła, pompa powietrzna
- Wykonanie pełnej instalacji wod-kan
- Wykonanie Instalacji elektrycznej według projektu
Dodatkowo w cenie budowy:
- Adaptacja projektu budowlanego do technologii prefabrykowanej
- Projekt wykonawczy
- Pomoc w uzyskiwaniu pozwolenia na budowę, poszczególnych przyłączy, kontakt z urzędami, nadzór nad dokumentacją
- Dokumentacja powykonawcza
- nadzór nad budową przez kierownika budowy z uprawnieniami oraz prowadzenie dokumentacji budowlanej
- oznakowanie placu budowy – tablica budowlana
- wywóz odpadów budowlanych wraz z załadunkiem
- wynajem kabiny sanitarnej z regularnym serwisowaniem na czas trwania całej budowy
- ubezpieczenie budowy na czas jej trwania
Dom oddany przez nas w stanie deweloperskim nie wymaga tynkowania ścian co pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy!
Ściany wymagają tylko położenia cienkiej warstwy gładzi. W przypadku tapet są gotowe do ich położenia.
Pozostaje tylko wykonać podłogi, pomalować ściany, zrobić łazienki i wstawić meble.
Drodzy przyszli inwestorzy – Pamiętajcie o kosztach związanych z etapem wykończeniowym. Uwzględnijcie je w swoich budowlanych budżetach.
Jeżeli Chcielibyście zlecić nam wykonanie dodatkowych prac, jak gładzie, malowanie, wykonanie podłóg, całych łazienek, mebli kuchennych, położenie kostki brukowej – mamy od tego świetnych specjalistów, którzy podejmą się każdej realizacji.