Więźba prefabrykowana

Nasze domy wykonujemy z ogromną precyzją i dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy najnowsze sprawdzone technologię, które zapewniają najwyższy poziom poszczególnych prac.

W przypadku prefabrykowanej więźby, oprócz samej technologii, w jakiej zostaje wyprodukowana, szalenie ważnym czynnikiem jest jakość drewna konstrukcyjnego. Nasze więźby wykonane są w całości z drewna klasy C24, w  technologii łączenia wysokiej jakości elementów drewnianych płytką kolczastą.

Płytka wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej o grubości 1-2 mm z wytłoczonymi kolcami o długości 8-20 mm. Po wciśnięciu w drewno konstrukcyjne z mocą od 18 do 30 ton dociśnięte do siebie elementy czołowe, tworzą bardzo mocne i trwałe połączenie. Drewno wykorzystywane do budowy wiązarów, w zależności od wymagań konstrukcyjnych, może mieć grubość od 45 do 60 mm. Technologia nie wymaga łączenia drewna dodatkowymi śrubami, gwoździami czy klejem. Płytki kolczaste gwarantują pewną konstrukcję.

Drewno konstrukcyjne wykorzystywane do produkcji prefabrykowanych wiązarów pochodzi w większości ze Skandynawii.

Jest to świerk klasy C24, sortowany maszynowo pod względem wytrzymałościowym (gwarancja, że każdy pojedynczy element ma prawie identyczne parametry). Drzewo jest strugane czterostronnie wraz z fazowaniem, suszone komorowo do wilgotności 18-22%, zabezpieczone impregnatem przeciwgrzybicznym, przeciwogniowym i owadobójczym.

Co ważne – przestrzeń ta nie jest liczona, jako użytkowa więc przyszli inwestorzy dostają strych, jako exstra bonus zupełnie za darmo.

Zalety więźby prefabrykowanej:

  • Czas montażu w domach jednorodzinnych 1-2 dni
  • Maksymalna rozpiętość wiązarów 30 metrów bez podpór, całe poddasze do dowolnego zaadaptowania bez podpór pionowych jak w tradycyjnej więźbie ciesielskiej
  • Wiązar może zawierać również ściankę kolankową
  • Prefabrykowane wiązary dają możliwość wykorzystania na konstrukcję stropodachową w budynku wielopiętrowym
  • Ekologia – do budowy więźby prefabrykowanej zużywa się mniej drewna niż do więźby tradycyjnej
  • Wiązary prefabrykowane nie potrzebują podparcia pośredniego dlatego można ograniczyć ilość ścian nośnych w budynku, a to oznacza mniejsze koszty i większa przestrzeń do aranżacji
  • Każdy wiązar ma tą samą jakość i prametry
  • Drewno po montażu nie będzie się skręcało ani pękało z hukiem w środku nocy