MIHATA Sp. z o.o. – Budujemy domy energooszczędne z prefabrykatów keramzytowych

+48 604 423 523
od poniedziałku do piątku 800 - 1700
ul. Długa 73C, 05-140 Borowa Góra

Jak zbudować dom w 3 miesiące?

Pragniecie zamieszkać w swoim nowym domu w krótkim czasie?

Przeczytajcie proszę poniższe wskazówki. Dzięki nim przygotujecie się doskonale do przyszłej budowy i nic Was nie zaskoczy.

Jeżeli wszystkie punkty zostaną przez Was zrealizowane – zapraszamy do nas. Jesteście gotowi do szybkiej budowy.

  • Działka budowlana – jesteście jej właścicielami lub współwłaścicielami, możecie budować się na działkach rodziców, ale wtedy to oni będą widnieć w dokumentacji do pozwolenia na budowę
  • Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Na podstawie tych dokumentów dowiecie się jaki projekt będziemy mogli zbudować na Waszej działce. MPZP lub WZ uzyskacie w urzędzie gminy lub starostwie.
  • Warunki techniczne przyłączenia się do poszczególnych sieci – gazowej, wodnej, kanalizacyjnej i energetycznej. Wnioski o wydanie warunków technicznych składa się bezpośrednio u właścicieli sieci. Na gaz czeka się zawsze najdłużej więc to priorytetowy dokument.
  • Mapa do celów projektowych – niezbędna w przygotowaniach dokumentacji do pozwolenia na budowę. Koszt między 800 zł- 1 000 zł, przygotowuje ją uprawniony geodeta.
  • Badania geotechniczne działki – to dzięki nim dowiecie się jaki przekrój geologiczny ma Wasza działka czy jak wysoko są wody gruntowe. Nam będą potrzebne do projektu wykonawczego płyty fundamentowej. Koszt między 600 zł  -800 zł
  • Zakup wymarzonego projektu – jeżeli wybraliście już gotowy projekt z katalogu czas go zaadaptować do warunków panujących na Waszej działce. Może to zrobić architekt wybrany przez Was lub możecie zlecić to nam. Jeżeli marzycie o projekcie indywidualnym – zadzwońcie lub napiszcie do nas. Nasi architekci zaprojektują dla Was dom szyty na miarę.
  • Pamiętajcie – każdy dostępny na rynku projekt jesteśmy w stanie przeprojektować na technologię prefabrykatów keramzytowych. Co ważne – jest to zawsze darmowa usługa.
  • Gotowa dokumentacja do pozwolenia na budowę – po złożeniu pełnej dokumentacji do pozwolenia na budowę, każdy urząd ma 65 dni na jej rozpatrzenie. Po uzyskaniu pozwolenia należy poczekać kolejne 15 dni na jego uprawomocnienie.

Jeżeli jesteście na początku budowlanej drogi i nie czujecie się na siłach przygotować całej dokumentacji do pozwolenia na budowę – zadzwońcie lub napiszcie do nas. Chętnie pomożemy we wszystkich procedurach.

Jesteście zainteresowani? Wypełnijcie formularz kontaktowy, napiszcie na jakim etapie przygotowań jesteście. Chętnie przygotujemy wstępną ofertę.

Przejdź do formularza kontaktowego