o co chodzi?

Chcecie wiedzieć wszystko albo prawie wszystko o budowie domu? Zaczynając od zakupu działki, przez samą budowę, wykończenie wnętrz, koszty, dokumentację, porady fachowców, aranżację ogrodu? 

Dobrze trafiliście

Jeżeli chcesz zbudować dom energooszczędny, wykończyć go wysokiej jakości materiałami, stworzyć piękny i zadbany ogród, ale boisz się, że Cię na to nie stać, z moją drobną pomocą zoptymalizujesz koszty i zbudujesz dom, który nie zrujnuje Twojego budżetu. 

Budownictwo energooszczędne zbliża się do nas wielkimi krokami.  Po 2020 roku wszystkie nowe budynki muszą spełniać zaostrzone wymagania dotyczące ich charakterystyki energetycznej. Według nowych wytycznych, współczynnik przenikania ciepła U przegród zewnętrznych nowo wybudowanych domów, powinien wynosić 0,30 W/(m2K). Tabele ze współczynnikami znajdziesz tutaj. Ciebie jako inwestora powinna interesować wartość współczynnika EP, który na dzień dzisiejszy nie powinien przekraczać 120 kWh/(m2·rok), a od 1 stycznia 2021 70 kWh/(m2·rok). Z moich postów dowiesz się miedzy innymi, że inwestując dodatkowo 1% w materiały o dobrej izolacyjności cieplnej, można obniżyć koszt ogrzewania o 30 %. 


Kim jestem? Nazywam się Basia, mam 33 lata i rozpoczynam właśnie swój największy projekt – budowę domu energooszczędnego.
Nie znam się na wszystkim. Osoby które twierdzą, że znają się na wszystkim, nie znają się dobrze na niczym.

Sztuką jest otaczać się fachowcami, osobami kompetentnymi, mistrzami w swojej dziedzinie, a uniknie się rozczarowania i kłopotów. Czy mnie się udało? Miałam szczęście i trafiłam na ludzi kochających swoją pracę, zaangażowanych, uczciwych i pracowitych. 

Mój blog powstał właśnie z potrzeby podzielenia się tą wiedzą z wszystkimi, którzy rozpoczęli bądź dopiero planują budowę domu. Jeżeli chodź jednej osobie pomogę w tym trudnym projekcie – będę szczęśliwa 🙂  Być może jesteś ekspertem i zamieścisz na blogu cenną informację i tym samym ja na tym zyskam? Było by super  😉 
Zapraszam do lektury, już w pierwszym poście poznasz mnie lepiej.

Wszystkie zdjęcia sygnowane logiem Mihata i teksty są własnością prywatną, kopiowanie i przetwarzanie bez zgody właściciela jest zabronione.

 

podziel się

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress